Psikoterapist Fatih ORDU

Psikoterapist Fatih ORDU

Uzman Psikolojik Danışman, Lisans Uludağ Üniversitesi (2001), Yüksek Lisans Marmara Üniversitesi (2004) Sistemik Aile Terapisi (IF Weinheim Enstitüsü) Samsunda psikolojik danışmanlık ve psikoterapi faaliyetleri yürütmektedir.

 İnternet: www.fatihordu.com

 E-posta: fatihorduu@gmail.com

Programda, Okul Fobisi Nedir? Nasıl ve Neden Gelişir?  Neler Yapılabilir? Hangi Durumda Karşılaşılır? Hangi Yaş Gruplarında Görülür? Sorularının değerlendirmeleri yapılmaktadır. 23 Eylül 2016 tarihli Haberin Sesi Programı Haberaks TV Yayını

Hayatımızdaki şiddetin varlığı, gelişimi ve mücadele süreçleri değerlendirilmektedir. Psikoterapist Fatih ORDU ile Mete KAHRAAMAN konu üzerinde değerlendirmeler yapmaktadır. ( Engelsizsiniz Programı Haberaks Tv 05.02.2016)

Aşk ilişkisinde çiftlerin birbirlerine karşı bakış açılarının gelişimiyle ilgili değerlendirmeler yapılmaktadır.

Çift ilişkilerinde kim kimi değiştirebilir? Çiftlerin birbirlerini değiştirebilmesi mümkün mü? Soruları değerlendirilmektedir.

 

 

eğitim

 

Eğitim programları ve uygulamalarıyla ilgili tartışmaların varlığını görmezden gelmeden, konuya açıklık getirmek açısından okulun ne olduğunu veya ne olabileceğine ilişkin kısa bir açıklama yapmakta yarar olabilir. Okul çocuğun psikolojik, sosyal, bedensel ve zihinsel  gelişim ödevlerinden bazılarını  geliştirme fırsatlarının sunulduğu bir alandır.

Sistemik psikoterapinin çocuk ve ergenlerle ilgili yakınmalara bakış açısı değerlendirilmektedir (Haberaks Tv, Haberin Sesi Programı, 30 Aralık 2014)

 

psikososyal riskler

 

 İnsan ilişkilerinin karşılıklı olarak sağlıklı ve dengeli başlatılması ve sürdürülmesi tarafların birbirini kabul ve anlayışla karşılamalarına bağlıdır. Bireyin duygularını ilişki içerisinde olduğu bireylere anlatabilmesi, kendi haklarını savunabilmesi, kendine ters gelen istekleri çevirebilmesi, gerektiğinde başkalarından yardım isteyebilmesi, insanlarda iletişimde istenilen niteliklerdir.

Zarar Verici Maddeler ve Bağımlılık Süreci, Psikoterapist Fatih ORDU ( Ajans Gündem Programı 31 Temmuz 2014 Haberaks TV)

Aşk ilişkisiyle evlilik ilişkisinin arasındaki uyumsuzluklar üzerinde değerlendirmeler yapılmaktadır. Çiftlerde uyum düzeyini etkileyen değişkenler hakkında veriler değerlendirilmektedir. Aşk ilişkisinde ve evlilik ilişkisinde iletişim ve beklentiler üzerinde paylaşımlar yapılmaktadır.(Çift ve Aile Terapisti Fatih ORDU, Çift ve Aile Terapisti Prof. Dr. Turan AKBAŞ, Özel Söyleşi, 18 Ekim 2014 Haberaks TV)

Sistemik Psikoterapi, bireyin çevresiyle yaşamış olduğu geçmişteki yaşantılarına bağlı mevcut ilişkilerinde ortaya çıkan psikolojik yakınmaları değerlendirir ve  bu yakınmalara  ilişkin iyileşmeyi amaçlar. Genellikle çift ilişkilerinde ve aile ilişkilerindeki yakınmalarda yararlı olduğu kabul edilir.  Ancak bireysel yakınmalarda da yarar sağlamaktadır. Terapi sürecine ailenin bazı üyeleri de  iyileşme amaçlı olarak katılabilir.

 

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
Sayfa 1 / 2